Info malevlasele

veebruar 1, 2017
admin

Registreerimine

Infot 2018. aasta rühmadesse registreerimise kohta jagame peagi!

Pärnumaa Õpilasmaleva kodulehe kaudu toimub registreerimine ainult Pärnu linna rühmadesse. Jälgi meie kodulehte ja Facebooki lehte, et saada infot registreerimise alguse kohta. Pärnu linna rühmadesse saavad registreerida vaid Pärnu linna noored. Erinevalt eelmisest aastast tuleb sellel aastal ennast registreerida konkreetsesse rühma. Enne registreerimist loe läbi kogu käesolev info malevlasele. Pärast registreerimist võtab sinuga ühendust rühmajuht, kellega lepid kokku töövestluse aja. Tahad osaleda mõnes Pärnu maakonna õpilasmaleva rühmas? Maakonna rühmade rühmajuhid ja nende kontaktid leiad siit.

Kes on malevlane? 

Malevasse ootame 13-19 aastaseid aktiivseid ja teotahtelisi noori, kes on valmis tegema tööd ning soovivad osa oma suvest veeta uute inimestega saades uusi kogemusi. Malevlane on aktiivse ellusuhtumisega, töökas, lõbus, abivalmis ja initsiatiivikas. Kasuks tuleb ka mõne muusikainstrumendi mängimine ja sportlikkus.

Tööle saamine

Veendu, et malev on Sinu jaoks parim suve veetmise viis ning Sinust tõotab tulla töökas ja lõbus malevlane. Mõtle hoolikalt läbi, millal on sinu jaoks parim aeg malevasse tulla. Seda meeles pidades, vali endale rühm ning registreeri ennast rühma. Kui rühmad on täitunud võtab sinuga ühendust rühmajuht ning lepib kokku töövestluse aja. Töövestlusele kutsume Sind seetõttu, et saaksime üksteisega tuttavaks, kuulata Sinu ootusi maleva suhtes ja jagada enda omi. Varu vestluseks 10-15 minutit, võta kaasa hea tuju! 🙂 Kui kõik soovijad on töövestlusel käinud, alustame rühmade komplekteerimisega. Selleks võtame endale aega 2 nädalat. Teate, kas oled saanud malevasse või pandud ootejärjekorda, saadame Sulle meili peale. Ole kindel, et registreerimisvormil esitatud andmed on korrektsed.

 

Tööaeg

Maleva-aja sisse kuuluvad nii töö tegemine kui ka ühistegevused. Malevarühm töötab olenevalt rühmast 4-5 tundi päevas, 5 päeva nädalas. Ööbimiseta rühmad jätkavad oma päeva ühistegevustega ning õhtuks lähevad koju. Ööbimisega rühmad jätkavad samuti ühistegevustega, kuig veedavad terve rühma kestuse koos elades. Vahetus kestab üldjuhul 2 nädalat. Enne malevasse registreerumist veendu, et oled kogu maleva toimumise vältel vaba ja saad kõikidest oma rühma tegevustest osa võtta.

Töö ja töötasu

Malevas tehtavad tööd on väga erinevad ja varieeruvad vastavalt töökohale. Tehakse heakorratöid kalmistutel ja parkides (riisumine, rohimine, istutamine, värvimine), koristustöid festivalidel ja majutusasutustes, aga viiakse ka läbi ekskursioone ning abistatakse ürituste korraldamisel. Palun vali endale registreerudes jõukohane töö. Mõtle sellele, kas oled valmis antud tööd 4-5 tundi päevas tegema. Malevarühma tulles võtad endale kohustuse Sulle antud töö korrektselt täita. Tehtud töö eest tasutakse Sulle töötasu vastavalt töökohale vähemalt miinimum tunnipalga ulatuses (2,97€/h).

Ühistegevused

Pärast tööpäeva jätkuvad malevarühmas ühistegevused – toimuvad kokkusaamised, töötoad, lõkke- ja grillõhtud, osaletakse maakondlikul kokkutulekul, võimalusel külastatakse teisi rühmi. Ühistegevusi korraldab Sinu malevarühmale rühmajuht. Ole aktiivne kaasa rääkima, mida teha soovid. Rühmajuhil on kindlasti hea meel, kui initsiatiivi näitad. Seeläbi aitad kaasa kogu rühma vahvale malevasuvele. Suur osa ühistegevustest on maakondlikuks kokkutulekuks ettevalmistamine ning kokkutulekul osalemine. Maakondlik kokkutulek on malevasuve üks tipp-sündmusi ja malevas käinud noored ootavad kokkutulekule saamist väga. 

Kokkutulek

Õpilasmaleva kokkutulek on üritus, kuhu kogunevad kõik Pärnumaa malevarühmad. Koos veedetakse aega sportides, lauldes ja loomulikult ei puudu ühelt korralikult kokkutulekult õhtune disko. Meelejäävad on ka iga-aastane fotojaht ning töötoad. Pärnumaa Õpilasmaleval toimub suve jooksul kaks kokkutulekut.

Esimene seikluste päeva stiilis kokkutulek toimub kohe pärast I vahetuse lõppu. See kokkutulek on 1-päevane, täis põnevaid tegevusi ja ülesandeid, mida koos oma rühmaga teha saate. Seikluste kokkutuleku jaoks ei pea ekstra harjutama või ettevalmistama. Tulles hea tujuga on piisav, et veeta koos tore suvepäev teiste õpilasmalevlaste seltsis.

Teine kokkutulek on traditsiooniline 2-päevane kokkutulek, kus toimuvad nii rühmade vahelised kui ka individuaal-alade spordivõistlused. Toimub mõõduvõtmine laulmises ja taidluses. Osaletakse töötubades ja ristitakse rebaseid. Ühelt traditsiooniliselt kokkutulekult ei puudu ka lõke ja vorstikeste grillimine. Nagu juba mainitud lõpeb õhtu suure diskoga. Teisel kokkutuleku päeval selgitatakse välja parimad spordis ja tehakse viimased jõupingutused mälumängus. Kõik eelnev ja palju muud toredat toimub meile juba armsaks saanud Valgeranna malevamajas.

Tublimad rühmad on oodatud SA Õpilasmaleva poolt korraldatavale üle-eestilisele õpilasmaleva kokkutulekule augustis.