Info malevlasele

aprill 11, 2023
admin

Registreerimine

Infot 2023. aasta rühmade kohta jagame meie kodulehel ja Facebooki lehel!

Registreerimine Pärnu linna rühmadesse toimub läbi PÕM Pesa portaali. Jälgi meie kodulehte ja Facebooki lehte, et saada infot registreerimise alguse kohta. Rühmadesse kandideerimisel on eelisjärjekord Pärnu linna noortel. Enne registreerimist loe läbi kogu käesolev info malevlasele. Selleks, et registreerimine läheks ladusalt, oleme Sulle kokku pannud mõned ettevalmistavad sammud, mille leiad siit postitusest

Tahad osaleda mõnes Pärnu maakonna õpilasmaleva rühmas? Maakonna rühmade rühmajuhid ja nende kontaktid leiad siit.

Kes on malevlane? 

Malevasse ootame 13-19 aastaseid aktiivseid ja teotahtelisi noori, kes on valmis tegema tööd ning soovivad osa oma suvest veeta uute inimestega saades uusi kogemusi. Malevlane on aktiivse ellusuhtumisega, töökas, lõbus, abivalmis ja initsiatiivikas. Kasuks tuleb ka mõne muusikainstrumendi mängimine ja sportlikkus.

Malevasse saamine

Veendu, et malev on Sinu jaoks parim suve veetmise viis ning Sinust tõotab tulla töökas ja lõbus malevlane. Mõtle hoolikalt läbi, millal on sinu jaoks parim aeg malevasse tulla. Seda meeles pidades, vali endale rühm ning registreeri ennast rühma. Registreerimiseks on vajalik video-cv. Video kaudu loodame näha ja kuulda seda, miks malevasse tulla soovid ja mida malevasuvelt ootad. Video-cv kohta saad rohkem infot SIIT. Rühma komplekteerib rühmajuht koos staabiga. Rühma komplekteerimisel on eelisjärjekord nendel kandideerijatel, kellel on PÕM Pesa profiilile lisatud video-cv link. Teate, kas oled saanud malevasse või pandud ootejärjekorda, saadame Sulle meili peale. Ole kindel, et registreerimisvormil esitatud andmed on korrektsed.

Malevapäev

Maleva-aja sisse kuuluvad nii töö tegemine kui ka ühistegevused. Malevarühm töötab olenevalt rühmast 4-5 tundi päevas, 5 päeva nädalas. Ööbimiseta rühmad jätkavad oma päeva ühistegevustega ning õhtul lähevad koju. Ööbimisega rühmad jätkavad samuti ühistegevustega, kuid veedavad terve maleva-aja koos. Vahetus kestab üldjuhul 2 nädalat. Enne malevasse registreerumist veendu, et oled kogu maleva toimumise vältel vaba ja saad kõikidest oma rühma tegevustest osa võtta.

Töö ja töötasu

Malevas tehtavad tööd on väga erinevad ja varieeruvad vastavalt töökohale. Tehakse heakorratöid kalmistutel ja parkides (riisumine, rohimine, istutamine, värvimine), koristustöid festivalidel ja majutusasutustes, aga viiakse ka läbi ekskursioone ning abistatakse ürituste korraldamisel. Palun vali endale registreerudes jõukohane töö. Mõtle sellele, kas oled valmis antud tööd 4-5 tundi päevas tegema. Malevarühma tulles võtad endale kohustuse Sulle antud töö korrektselt täita. Tehtud töö eest tasutakse Sulle töötasu vastavalt töökohale vähemalt miinimum tunnipalga ulatuses (4,3€/h).

Ühistegevused

Pärast tööpäeva jätkuvad malevarühmas ühistegevused – toimuvad kokkusaamised, töötoad, lõkke- ja grillõhtud, osaletakse maakondlikul kokkutulekul, võimalusel külastatakse teisi rühmi. Ühistegevusi korraldab Sinu malevarühmale rühmajuht. Ole aktiivne kaasa rääkima, mida teha soovid. Rühmajuhil on kindlasti hea meel, kui initsiatiivi näitad. Seeläbi aitad kaasa kogu rühma vahvale malevasuvele. Suur osa ühistegevustest on maakondlikuks kokkutulekuks ettevalmistamine ning kokkutulekul osalemine. Maakondlik kokkutulek on malevasuve üks tipp-sündmusi ja malevas käinud noored ootavad kokkutulekule saamist väga. 

Kokkutulek

Õpilasmaleva kokkutulek on üritus, kuhu kogunevad kõik Pärnumaa malevarühmad. Koos veedetakse aega sportides, lauldes ja loomulikult ei puudu ühelt korralikult kokkutulekult õhtune disko. Meelejäävad on ka iga-aastane fotojaht ning töötoad. Pärnumaa Õpilasmaleval toimub suve jooksul kaks kokkutulekut.

Kokkutulekud on 2-päevased üritused, kus toimuvad rühmade vahelised  spordivõistlused ning mõõduvõtmine laulmises ja taidluses. Ühelt traditsiooniliselt kokkutulekult ei puudu ka lõke ja vorstikeste grillimine. Nagu juba mainitud lõpeb õhtu suure diskoga. Teisel kokkutuleku päeval selgitatakse välja parimad spordis ja tehakse viimased jõupingutused mälumängus. Kõik eelnev ja palju muud toredat toimub meile juba armsaks saanud Valgeranna malevamajas.

Tublimad rühmad on oodatud SA Õpilasmaleva poolt korraldatavale üle-eestilisele õpilasmaleva kokkutulekule augustis.

4 Comments. Leave new

Tere olen Kevin Liiv ja sooviks see aasta uuesti töötada festivali grupis.

Tere Kevin, registreerida saad siin – http://www.põm.ee/register

Kas gruppivestlusse aja saab muuda ka ?

Saab ikka, anna teada, millal soovid tulla, helistades samale numbrile või saada meil parnuopilasmalev@gmail.com